x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

תזונה ונשירת שיער - בטח שיש קשר!

תאריך: 09/06/2011 12:27

כולנו רוצים להיראות יפים וקורנים. לשדר רעננות ובריאות כלפי חוץ. ניתן להבחין בקשר מהותי בין התזונה שלנו לבין המראה הגופני שלנו ולראות שישנה מערכת הדדית בין השניים.

אנשים רבים אשר סובלים מנשירת שיער יכולים למצוא פתרון ותשובה להאטת הנשירה או אפילו לעצירתה לגמרי באמצעות שינויים תזונתיים או תוספי מזון.

כחלק מאורח החיים הדינאמי נוצר מצב בו פעמים רבות המזון שנכנס לפינו הינו מזון סינטטי ואינו מהווה תזונה נכונה ומלאה עבורנו.

אנשים רבים מוצאים עצמם אוכלים מזון שאינו מעניק להם את הויטמינים הנכונים. בנוסף רשתות מזון רבות מוכרות ירקות אשר מכילות ויטמינים ותוספות בשל ההנדסה הגנטית והריסוסים אשר מזיקים למערכות שונות בגופנו. אחד הנזקים המציקים והנראים כלפי חוץ הינו נשירת שיער.

מזון אורגני והקשר למצב השיער

מענה יחסית חדש אשר בשימוש כיום הינו אכילת מזון אורגני. מזון אורגני הינו אוכל שלא רוסס, גודל באופן טבעי ומכיל את כל הויטמינים שגופנו זקוק. כך שריבוי בשימוש במזון וירקות אורגניות יכול להפחית את נשירת השיער.

חשוב לדעת שמזון אורגני פעמים רבות הינו עסק יקר שלאו דווקא מתאים לכל אחד. בשל ההשקעה והכמות שהיא אינה מסחרית כמו המזון הרגיל. כך שלא כל האנשים אשר מעוניינים במניעת נשירת שיער יכולים למצוא פיתרון באמצעות אכילת מזון אורגני.

תוספי מזון - האם הם יכולים לעזור לנשירה?

תשובה נוספת שנמצאה בעידן המודרני הינה תוספי המזון. מצד שני, חשוב לבדוק שלא מדובר במיתוסים בלבד. כיום הנטיה הטבעית של האנשים היא לגשת לחנות טבע ולרכוש תוסף מזון על פי המלצת המוכר, ידיד טוב או מאמר בעיתון. אך לעיתים המלצה זו יכולה להסתיים בתוסף זול אשר אינו איכותי והכי חמור אינו יעיל ומונע נשירת שיער.

לאלו המעוניינים בתוסף מזון איכותי מומלץ  לפנות לנטורופת מוסמך בעל ידע נרחב בתחום. הנטורופת נעזר בבדיקות דם אשר מקנות לו מידע חיוני על האדם ומה הסיבות המדויקות לנשירת השיער שלו. קיראו על מחזור חיי השערה.

לפי גישה זו הסיבות לנשירת השיער או דילול בשיער יכולות להיות רבות ולכן מומלץ לברר מה הגורם המדוייק ומה חסר בדם על מנת שתוסף המזון אכן ישלים במדויק ויסייע לאדם להימנע מנשירת שיער נוספת.

ישנם אף תוספי מזון אשר מסייעים לצמיחה מחודשת של שיער וחיזוק שורש השערה. מומלץ להתייעץ לעומק עם הנטורופת על מנת להגיע לתוצאה הרצויה ביותר של הלקוח.

האם יש דרך אחרת?

ישנם אנשים אשר סבורים כי הקשר בין שינויים בתזונה לבין נשירת השיער אינו משמעותי כפי שמציגים זאת.

זיהום האוויר, הלחץ וכן מתח נפשי שהרבה מהאנשים חיים בו כיום וכמובן השינויים הרגילים של הגיל הינם גורמים משמעותיים שמשפיעים אף הם על נשירת השיער.

לכן לדעתם רצוי לשלב בין תזונה נכונה לטיפול חיצוני אשר מטפל בשיער ובקרקפת. לפי תפיסה זו השילוב בין טיפול חיצוני - בין אם תרופתי או בין אם מדובר בשיפור טיפוח השיער - לבין טיפול פנימי של תזונה ובריאות הינו השילוב הנכון.

אולי יעניין אותך גם...

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
כל מה שרציתם לדעת על טיפוח השיער - ...כאן תוכלו לקרוא מידע מקיף על טיפוח השיער: קונדישינר – בריא או לא בריא? שמפו – מנקה או מזהם? ועוד
על ארבעת סוגי השיער הנפוצים - חשוב להכיר את סוג השיער שלכם על מנת שתוכלו להתאים לו את הטיפוח האופטימלי. כל המידע.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור