x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

נשירת שיער לאחר לידה

תאריך: 09/06/2011 11:31

סוף סוף הלידה הסתיימה. בנוסף למתנה הגדולה מכולן, נפטרת גם מכמה תופעות גופניות לא נעימות בכלל: צרבות, בצקות ברגליים, בחילות, גלי חום וכאבי גב.

איזו הקלה, אפשר לחזור לחיים נורמלים ותקינים. אבל רגע, מדוע בכל פעם שאת מתקלחת או מסתרקת את מגלה כמות בלתי מאוזנת של שיערות הנושרות מקרקפתך. האם את מתקרחת? דווקא עכשיו? קיראי על התקרחות נשית.

אפשר להירגע, מחקרים מוכיחים כי נשים רבות חוות נשירת שיער לאחר הלידה. אין צורך להילחץ, נשירה זו נובעת משינויים הורמונליים ויש לה פתרון טבעי  מצויין. קיראו על גורמים לנשירת שיער.

קצת רקע - למה אחרי לידה השיער במגמת ירידה?

מאה אלף זקיקי שיער מצטופפים להם יחדיו על הקרקפת שלנו. בכל זמן נתון כשמונים אחוזים מהם נמצאים בשלב של צמיחה והיתר בשלב מנוחה או נשירה. נשירה של מאה שיערות ביום הוא קצב נורמלי ובריא.

השיערות מתחדשות כ- 25 פעמים במהלך החיים. שלב הצמיחה אורך כשש שנים אצל נשים, שלב המנוחה כשבועיים ושלב הנשירה כשלושה חודשים לערך. עד ש...

בזמן ההריון מתרחש תהליך של שינויים הורמונליים שמשפיעים גם על השיער. אם תהיתן מדוע השיער נראה בריא בזמן ההיריון זה משום שרובו נמצא בתהליך של צמיחה.

לאחר הלידה השיער חוזר למצבו הטבעי של מנוחה ושיערות רבות נושרות. הנשירה הזו יכולה להימשך בין חצי שנה לשנה.

כאמור זהו תהליך טבעי לחלוטין, הגוף מאזן את עצמו וחוזר לשגרה. לכן, הפיתרון הכי טוב לנשירת שיער לאחר לידה הוא - סבלנות. רוצה לדעת עוד? קיראי על נשירת שיער אצל נשים.

מה ניתן לעשות בכל זאת על מנת לעצור את הנשירה

הזמן אמנם יעשה את שלו אך אם תתני לו את כל העזרה הוא יעבוד לטובתך. דבר ראשון שצריך לעשות לאחר הלידה הוא לא להתעלל בשיערך.

את אמנם רוצה לחזור ולהיראות במיטבך אך סירוק מאסיבי, חפיפה בחומרים כימיים, ייבוש במייבש שיער, סלסול לא טבעי וכמובן צבע, לא טובים לשיער. בזמן הלידה זקיקי השיער עבדו במרץ וכעת הם זקוקים למנוחה. קיראי עוד: איך משיגים שיער בריא.

מצד שני, כדאי לטפל בשיער במוצרים טבעיים ובעדינות. הזנת בשיער במוצרים צמחיים ממריצים את מחזור הדם של השיערה ומחזירים אותה למצב של צמיחה. למידע נוסף: טיפוח השיער.

תזונה נכונה והורמונים

לאחר הלידה חשוב לבדוק את המצב ההורמונלי והטבעי בגוף ולהחזיר אותו לאיזון בעזרת תזונה בריאה. חוסר במינרלים, אבץ וסידן מאיצים את נשירת השיער הם אף גורמים לעייפות ולחולשה גופנית כללית.

לכן, חשוב להרכיב תפריט דיאטתי שיכלול וויטמינים רבים כמו שיש בירקות, פירות, דגים, מוצרי חלב דלי שומן ובשר רזה. מומלץ להמעיט באוכל רווי שומן ובבשר אדום.

לאחר הלידה יש להרבות בשתיית נוזלים שמאפשרים את כל התהליכים ההורמונאליים בגוף. אין צורך לרוץ לרופא ולקחת תרופות נגד נשירת שיער. הגוף שלך והזמן יעשו את עבודתם נאמנה והשיער שלך ישוב לצמוח כבעבר. כל שעלייך לעשות הוא לוודא כי הוא מקבל את כל התנאים לעשות זאת.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נשירת שיער אצל נשים - עניין של תקופה - מתי נשים מאבדות שיער ומהן התקופות המועדות לפורענות? כל המידע על נשירת שיער!
פסוריאזיס ונשירת שיער - האתר המקיף אודות נשירת שיער - פסוריאזיס בקרקפת ובשאר הגוף - אודות המחלה והטיפול בה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור