x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

שמפו למניעת נשירת שיער

תאריך: 09/06/2011 12:22

מודעות לחזות היא דבר משמעותי וכיום בעולם המערבי יותר אנשים מייחסים חשיבות למראה מוקפד. בתוך כך, לשיער ועיצובו חשיבות גדולה וזו קשורה גם להיבט רפואי. להופעתם של סימני נשירה המופיעים בבוגר או בילדים, יש צורך להתייחס לכך בצורה מיידית.

כדאי לבדוק: איזה סוג שיער יש לך? לקריאה נוספת: סוגי שיער.

אחת מהסיבות לכך נובעת מהעובדה שלשיער הראש חשיבות גדולה בסימנים אשר מעידים על מצבו הבריאותי של הגוף. דוגמאות לכך ניתן לראות בחסרי ויטמינים, מינרלים ותזונה לקויה. אחת מדרכי הטיפול בנשירת שיער היא שימוש בתכשירי חפיפה לסיוע במניעת התופעה.

תכשירי חפיפה לסיוע במניעת נשירת שיער

בשוק קיימות מאות חברות המספקות מוצרים המנכסים לעצמם יכולת במניעת נשירת שיער. נתייחס
כאן לחלקן וניתן לומר שחלק בחלק מהמוצרים מדובר בחברות המשווקות חומרים יקרים ואיכותיים ולהם תוקף מחקרי בעוד שניתן גם למצוא חברות 'פחות' מדעיות הטוענות לתרומה בפתרון בעיה זו.

לדוגמא: חברת 'Nutriol', מציעה שמפו העשיר באוליגוסכארידים גפרתיים, שמקורם באצת-ים הגדלה בשמורת הביוספירה 'אירואיס' בצרפת ושולים אותה לצורך טיפולי בקרקפת ובשיער.

בנוסף, ניתן למצוא גם תכשיר מחברת 'פולטן פארמה' מציעה תכשירים המונעים נשירה ובערכות ניתן למצוא אמפולות ובהם חומר להזלפה וכן שמפו לחפיפה. מעבדות החברה מדווחות כי יעילותן הוכחה ב- 42 מחקרים מדעיים שנערכו בצרפת ובאיטליה.

חברת 'שוורצקוף' משווקת שמפו למניעת נשירה ועידוד צמיחה מחודש. רוכשים איתו ביחד עם סרום. הוא מכיל חומצות אמינו הפעילים בשורשי השערה וגורמים לפעילות אקטיבית של התאים. שימוש בשמפו מהווה הכנה למריחת הסרום. הנושא של טיפוח השיער זר לכם? קיראו את המדריך שלנו!

מידת האפקטיביות של התכשירים עשויה להועיל וקיימים דיווחים של מטופלים המעידים כי מצב שיערם שב לצמוח אך יחד עם זאת, לא ניתן לבודד הצלחת התהליך ללא שילוב של תזונה מאוזנת, ולכן היכולת לבודד ולאמוד את הצלחת המוצר בלבד, עשויה להיפגע.

מומלץ ללוות את תהליך הבחירה של שמפו למניעת נשירת שיער, ביחד עם היוועצות עם רוקח ואם מדובר במצב קריטי, להיוועץ גם עם רופא.

התאמת תכשירי חפיפה לגיל ומגדר

תופעת נשירת השיער מאפיינת לרוב גיל בוגר בנשים וגברים אך שכיחה גם אצל ילדים. ע"פ דיווחים בארה"ב כ- 8% מכלל הפניות לרופא עור ילדים, יותר מ-5 מיליון ילדים מדי שנה, קשורות בבעיות שיער.

ברוב המקרים מדובר בבעיות הקשורות לעור הקרקפת - למשל סבוריאה בקרקפת.  נוכחות של בעיה רפואית עמוקה יותר או כחלק תוצאתי של צריכת מזון לקויה או חסרים בויטמינים.

בכל מקרה רופא הילדים יכול להמליץ על שימוש בתרופות אשר להן יכולת ריפוי מוכחות בשילוב עם טיפול התנהגותי (למשל במקרים של תלישת שיער). לקריאה נוספת: נשירת שיער אצל ילדים.

התאמה של טיפול בתכשירי חפיפה למניעת נשירה יכולים גם להיות תלויי מגד. הגורמים לנשירת שיער אצל גברים ונשים שונות במהותן: למשל, גברים מאבדים את שיערם לעיתים בשל 'התקרחות גברית אופיינית', בעוד שאצל נשים הדבר יכול לנבוע מגיל, שינויים הורמונליים לאחר הריון ונטילת הורמונים ועוד.

לקריאה נוספת:

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
כל מה שרציתם לדעת על טיפוח השיער - ...כאן תוכלו לקרוא מידע מקיף על טיפוח השיער: קונדישינר – בריא או לא בריא? שמפו – מנקה או מזהם? ועוד
שיער לבן בגיל צעיר - שיער לבן בגיל צעיר - אודות התופעה והסברים חשובים
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור