x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

שיער לבן – על מה ולמה יש לנו שיערות שיבה

תאריך: 09/06/2011 12:19

הופעת שיער שיבה היא תהליך המאפיין את שיער ראשם של גברים ונשים כאחד. ברוב המקרים יתחילו שערות השיבה לבצבץ בצדעי ראשכם בדיוק מתי שאירע הדבר להוריכם מולידכם.

אם כן, הופעת שיער השיבה מקורה בסיבות תורשתיות ולרוב היא מתחילה באזור גיל השלושים. התהליך מתחיל ברקות, לאחר מכן מתפשט אל הקרקפת ובסוף מגיע תורם של הזקן, השפם ושיער הגוף.

לחץ ומתח נפשי עלולים לגרום לאובדן שיער, אך לאו דווקא להאפרתו. בניגוד למקובל לחשוב, אין גורמים מוחלטים המצביעים מעל לכל ספק שגורמים נפשיים משפיעים על הלבנתו של השיער. 

צבעו הטבעי של השיער מוכרע בידי פיגמנט המיוצר ע"י מלנוציטים המצויים בשורשי השערות. כמות המלנוציטים הנ"ל יורדת בהדרגה ככל שאנחנו מתבגרים, עד שיצור המלנין פוסק לחלוטין. קיראו על מחזור חיי השערה ותראו את התמונה המלאה. הדבר מביא להלבנה מוחלטת של השיער. לעיתים הלבנת שיער יכולה להיות סימן להופעתן של מחלות ותסמינים גנטיים.

שיער מאפיר - הסבר מדעי

שיער מאפיר הוא בעצם שיער חסר פיגמנטים אולם חרף ההקבלה שנעשית בדרך כלל בין שיער שיבה לזקנה, אצל רבים וטובים יופיעו שערות אפרפרות גם בגיל ההתבגרות. על פי רוב יצמח שיער השיבה קרוב לשורשים ולאחר מכן ילך ויתפרש על פני הראש כולו.

אף על פי כן ובסופו של יום האפרת שיער היא, למעשה, תהליך של הזדקנות טבעית. יחד עם זאת לא כל סוגי השיער מאפירים באותה בצורה ותהליך הופעת שערות שיבה יהא בדרך כלל הדרגתי.

ישנם מקרים קיצוניים בהם יאפירו אנשים בן לילה. התופעה נקראת בשם 'אלופסיה אראטה' והיא גורמת להפסקת צמיחתו של השיער העבה והכהה לפני שהוא מספיק להשפיע על צמיחת השיער האפור וכך מתרחש השינוי המיידי בצבע השיער. 'אלופסיה אראטה' מביאה בסופו של דבר לאובדנו המוחלט של השיער ואף לאיבוד שיער הראש הגוף. קיראו מידע נוסף על נשירת שיער.

הבעיה עם שיער לבן היא שבנוסף על מראו המזקין וחסר הברק הוא סופח פנימה לכלוך מהסביבה בשל מבנה השערה החלול שלו. אף על פי כן חשוב לזכור ששיער כסוף יש ביכולתו להיות מרשים ומטופח גם כשהחלטתם לוותר על שפופרת הצבע.

צביעת שיער לבן

מי שמעוניין לצבוע את שיער השיבה שלו חשוב שידע מספר דברים: הזמן הטוב ביותר לצבוע את השיער הוא בעת שלמעלה מ30% מהשיער כבר צבוע לבן.

כאשר כל הסיפור הוא מספר שערות לבנות פה ושם בהחלט מומלץ לחשוב על תכשירים אלטרנטיביים דוגמת מוס קולור לסוגיו השונים, המסייע בטיפוח השיער ומעשיר את גווניו. בניגוד לצבע השיער, אותו מוס אינו מכיל אמוניה אלא מורכב מתמציות צמחים.

אם בכל זאת החלטתם לבחור בצבע הקפידו לצבוע את שערכם בצבע המקורי של השיער, אלא אם כן 100 אחוז משערכם כבר לבן ואז מומלץ ללכת על אפור או כסוף.

הצהרה אופנתית

אופציה נוספת היא לבחור בגוונים על גבי אותו שיער לבן ובכך להביא לטשטוש הדומיננטיות של הצבע הלבן על שערכם.

מעניין הוא כי אל מול אלה המזדרזות לצבוע את שערן שהאפיר, ישנן נשים אחרות, שחלקן אף מכהנות בתפקידי מפתח בצמרת השלטון והתרבות בעולם, אשר מסרבות להיכנע לתכתיבים המקובלים ולצבוע את שערן.
 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שיער לבן בגיל צעיר - שיער לבן בגיל צעיר - אודות התופעה והסברים חשובים
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור