x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

על ארבעת סוגי השיער הנפוצים

תאריך: 09/06/2011 11:56

אז איזה שיער יש לכם? האם אתם מכירים את סוגי השיער הקיימים? אבחון ראשוני של סוג השיער (אפילו של עצמכם, מול המראה בבית) הוא מעל לכל ספק הפעולה החשובה ביותר לפני שמחליטים על סוג הטיפול המתאים, באם יש לכם בעיות שיער. אבחון מדויק הינו חשוב משום שבכוחו לסייע במניעת תופעות שאינן רצויות אחר כך והוא מבטיח שהשיער יהנה מדרכי הטיפוח המיועדות לו ורק לו.

סוגי שיער נפוצים

שיער רגיל: שיער אשר איננו חווה שום בעיה מיוחדת, אבל כזה שעדיין יש לטפח ולתחזק. יש לחפוף את השיער מדי יום בשמפו בעל חומציות 4.5 PH ולא לפסוח גם על מסכת הזנה.

שיער יבש: יש לזכור כי כל שיער הוא יבש מטבעו והוא הופך לשיער שמן כל אימת שהוא מתכסה בנוזלים שמנוניים. בניגוד למקובל לחשוב, שיער קשה הוא דווקא התגלמות הבריאות, כמו ציפורניים. לכן, לא כדאי לעשות שימוש מוגזם בתכשירים המיועדים לריכוך השיער, כי בסופו של דבר הפעולה עלולה להזיק יותר ממה שהיא באמת מועילה.

החדשות הטובות הן שדווקא לבעלי השיער היבש ישנה נטייה חלשה יותר להתקרחות והטיפול בו קל יותר, בהשוואה לשיער שמן. משום ששיער יבש הינו מחוספס הוא נראה חסר ברק. יחד עם זאת תכשירים המיועדים להוספת ברק או מהווים תוספות של ויטמינים לא בהכרח תורמים לבריאותו.

ראשית זקוק השיער היבש ללחות, אשר חסרונה נובע מהחוסר בויטמין C ובמינרלים. בנוסף על כך אל לנו לשכוח שמים הם המרכיב מספר 1 האחראי על אספקת לחות לשערותינו.

לכל הסובלים משיער יבש ומפוצל מומלץ לחפוף מדי יום בשמפו בעל רמת חומציות של PH 4.5-5.0. בנוסף על כך כדאי מאד שאותו שמפו יכיל גם חומצות אמינו, ויטמינים ופרו-ויטמין B5. גם כאן רצוי מאד לעשות שימוש במסכת שיער.

שיער שמן: שיער שתמיד נראה מבריק, כבד משהו, עטוף בשכבת שומן טבעי העוטפת  אותו ומגנה עליו. יש לשים לב, כי שיער שמן גם הוא מועד לפורענות וכן יכול להוביל למצב של נשירת שיער באם השומניות של השיער אינה מבוקרת.

שיער דליל: לא כל מצב של נשירה חריגה מצביע על קיומו של שיער דליל. כל גבר וכל אישה עלולים לחוות בחייהם מצבים של נשירת שיער. כאשר השיער מתחיל לנשור בכמות של מעל 200 שערות ביום, אז ניתן להצביע באופן ברור על נשירה.

יחד עם זאת, אין הדבר אומר כי מדובר בהתקרחות ולעיתים מדובר פשוט במצב זמני. קצב נשירת שיער דליל מהיר יותר מזה של השיער העבה. קיראו על גורמים לנשירת שיער.

כאשר שיער נשבר בעת הסירוק, במרבית המקרים יהיו שורשי השיער תקינים והבעיה תהא באיכות השערה, כנראה בשל חשיפה מוגברת לחומרים כימיים כאלה ואחרים. כאשר מבחינים כי השיער הופך דליל, מומלץ להשאיר את הפאניקה מאחור וללכת להתייעץ עם מומחה לטיפול בשיער לשם טיפול מהיר ויעיל בבעיה לפני שאתם שוקלים השתלת שיער. קיראו על מחזור חיי השערה.

כמו כן, קיימים סוגי שיער הנפוצים למטרות שיווק של מוצרי קוסמטיקה למיניהם: שיער עדין, שיער צבוע, שיער הנוטה לקצוות מפוצלים, שיער לבן ועוד.

מילות סיכום

מראהו החיצוני של השיער מהווה שיקוף של בריאותו הכוללת של הגוף שלנו. שיער חזק ומבריק מעיד על חיוניות ועל גוף בריא אשר ניזון מכל אבות המזון ההכרחיים לו. הואיל והמזון שאנו אוכלים מזין את הגוף כולו, כאשר שיער מתחיל להתייבש, להתמלא בקשקשים או להיחלש, הרי זה סימן כי אחד החסכים עליהם ניתן להצביע מקורו בתזונה לקויה. 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור