x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

נשירת שיער ומחזור הדם

תאריך: 09/06/2011 11:40

האם אספקת דם לקויה לזקיקי השיער עומדת מאחורי נשירת השיער?

התשובה היא כן. לא בכדי מרבית הטיפולים בתופעת נשירת שיער והתקרחות המוצעים כיום מתיימרים להמריץ את זרימת הדם באיזור הקרקפת ובכך להגביר את כמות הדם המגיעה לזקיקי השיער. מגוון סיבות פנימיות וחיצוניות עומדות מאחורי העובדה המצערת שלא מספיק דם מגיע אל זקיקי השיער. הדבר מתבטא, דבר ראשון, בירידה דרסטית באיכות השערה. השערה נעשית דהויה משהו, היא נעשית דקה יותר וחשופה יותר למפגעים כגון כימיקלים הקיימים במוצרי החפיפה. במאמר מוסגר נאמר כי חובה על אלו הסובלים מנשירת שיער והתקרחות לעבור לשימוש במוצרי חפיפה טבעיים אשר אינם מכילים כימיקלים למיניהם. לאחר שהשערה נחלשת היא נוטה לנשור ומכאן הדלילות המאפיינת את אלו הסובלים מתופעת נשירת שיער והתקרחות.

מדוע נפגמת אספקת הדם לקרקפת?
 

סיבות רבות יכולות להביא לפגיעה בזרימת הדם לקרקפת. סטרס (לחץ נפשי) ממנו סובלים רבים, מביא לשרירים תפוסים בשכמות מה שגורם ללחץ על כלי הדם המובילים דם לקרקפת. לנושא הגנטי יש השפעה רבה על אספקת הדם לקרקפת. נשירת השיער הגנטית נובעת מהתפרקות של הטסטוסטרון (הורמון זה קיים אצל גברים כמו גם אצל נשים) להורמון בשם דיהידרו-טסטוסטרון.הורמון זה נקשר לרצפטורים של זקיקי השיער.רצפטורים אלו תפקידם להביא דם מכלי הדם לשורשי השיער. הבעיה הגנטית מתרחשת כאשר הקוד הגנטי של הרצפטורים מזהה את ההורמונים האלו זיהוי שגוי ומחשיב אותם לפולשים חיצוניים. דבר זה מביא לקריאה למערכת החיסון שתתקוף את ה"פולשים". תקיפת הדיהדרו-טסטוסטרון אשר קשור לרצפטורים מביאה גם לתקיפה של הרצפטורים אשר מושמדים גם הם. השמדתם ההדרגתית של הרצפטורים של זקיק השיער מביאה לנזק ישיר לשיערה שכן באיטיות היא ניתקת ממקור אספקת החיים שלה. נזק נוסף נגרם למערכת כלי הדם. בהדרגה יש למערכת כלי הדם פחות ופחות צרכנים, זרימת הדם מואטת ומתחילה הסתיידות של מערכת כלי הדם. גורמים חיצוניים משפיעים אף הם ופוגעים במערכת כלי הדם שבקרקפת. ידוע כי תהליך ההזדקנות של הקרקפת הוא מואץ ביותר יחסית לשאר חלקי הגוף. החשיפה לשמש אשר מצידה הופכת להיות מזיקה יותר, תורמת אף היא לפגיעה בקרקפת ומביאה בעקיפין לנזק למערכת כלי הדם שבקרקפת. נזקים נוספים לקרקפת ולמערכת כלי הדם שלה הם אלו הנגרמים ממניפולציות כימיות מפעולות כמו החלקת שיער וכדומה.

אם כך מה ניתן לעשות?
 

כאמור, טיפולים רבים מתיימרים להמריץ את זרימת הדם לקרקפת. גם תחת ההנחה שכל שיטות הטיפול מצליחות בכך חשוב להבין כי השערות זקוקות לאספקת דם שוטפת ולא להמרצה רגעית של זרימת הדם בקרקפת. בדומה לכל תא חי אחר בגוף האדם, ישנה חשיבות רבה לספק דם לשורשי השיער בכמויות נאותות וברציפות. קיימת כיום טכנולוגיה טיפולית מוכחת אשר מצליחה לטפל בנשירת השיער ובתפועת התקרחות תוך כדי שיקום קבוע של מערכת כלי הדם בקרקפת. לטכנולוגיה קוראים טכנולוגיית לייזר נמוך עוצמה, או לייזר קר. המשמעות של לייזר קר היא שבניגוד למערכות הלייזר המוכרות אשר עיקרון פעולתן בחימום הרקמה אשר באה במגע עם אלומת האור, אין חימום של הרקמה ולא מתקבל אפקט פוטו-טרמי שהוא זה המתקבל במערכות כמו מערכת להורדת שערות, להסרת משקפי קריאה וכדומה. האפקט המתקבל הוא אפקט פוטו כימי שכן חלקיקי האור , הביו-פוטונים, החודרים לרקמה המטופלת מאפשרים התרחשותם של תהליכים כימיים אשר מביאים לגירוי וקיום של תהליכים ביולוגיים. ליתר דיוק, טכנולוגיה זו היא אינה אור לייזר כמקובל במערכות לייזר שכן אלומת האור היא מבוזרת ולא ממוקדת. המינוח היותר מדויק הוא פוטו-תראפי. טכנולוגיה זו נמצאת בשירות עולם הרפואה מזה 30 שנה ומטפלת בהצלחה במגוון בעיות דרמטולוגיות, דלקות, אלרגיות, איחוי צלקות, אקנה, כאבים כרוניים ועוד. הטיפול בלייזר נמוך עוצמה מביא לעלייה ברמת חילוף החומרים של התאים, הגברת הסינתזה והפרשת ה אי.טי.פי של התאים. באופן כללי מביא הטיפול בלייזר נמוך עוצמה לחזרת התאים והרקמות לתפקוד תקין ונורמאלי. ב-15 השנים האחרונות ממומשת הטכנולוגיה בטיפול בנשירת שיער והתקרחות. מחקרים גילו כי שיפור התהליכים הביולוגיים בקרקפת מביא לבניה מחודשת של כלי דם בקרקפת ותפירתם לאלו הקיימים כך שנוצרת לה מחדש מערכת כלי דם מורחבת התומכת באופן מוחלט בצרכיה הביולוגיים של מערכת השיער. כחודשיים מתחילת הטיפול מובחנת עצירה בנשירת השיער המלווה בשיפור דרמטי באיכות השערה – השערה נראית בריאה יותר, חוזרת לצבעה המקורי והיא אף מתעבה באופן ניכר. כארבעה עד שישה חודשים מתחילת הטיפול ניכרת לעין כמות רבה יותר של שיער. כיום ניתן לטפל בנשירת שיער והתקרחות, בטכנולוגיה של לייזר נמוך עוצמה ב"מרכז לנשירת שיער".

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מהי סבוריאה בקרקפת? - כאן תוכלו לקרוא הסבר פשוט וקולח אודות סבוריאה - מהי סבוריאה בקרקפת, מדוע היא נגרמת ואיך לעצור אותה.
על ארבעת סוגי השיער הנפוצים - חשוב להכיר את סוג השיער שלכם על מנת שתוכלו להתאים לו את הטיפוח האופטימלי. כל המידע.
פסוריאזיס ונשירת שיער - האתר המקיף אודות נשירת שיער - פסוריאזיס בקרקפת ובשאר הגוף - אודות המחלה והטיפול בה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור