x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

כל מה שרציתם לדעת על טיפוח השיער

תאריך: 09/06/2011 10:30

קיימות אין ספור אגדות ומיתוסים בנוגע לעיצוב השיער וטיפוחו. כמה תפיסות שגויות שיש להפריך הן שנשירת שיער מבשרת את בואה של הקרחת, קשרים מתירים רק שהשיער רטוב ועוד כהנא וכהנא.

התפיסה הנפוצה ביותר היא ששערנו הוא אורגניזם בעל חיים משלו ולכן קיימת האפשרות להביא לשינוי מיידי במצבו על ידי תכשירי קסם שונים ומשונים אשר מציפים את השוק כלחמניות טריות.

אולם, יש לזכור כי לשיער יש חיים רק כאשר הוא נמצא מתחת לקרקפת. בדיוק כמו קצות הציפורניים, שערות הן, למעשה, חומר מת ולכן ניתן לבצע עליהן פעולות כדוגמת חיתוך וגזירה בלא כל בעיה מיוחדת. קיראו על מחזור חיי השערה

איך לשמור על שיער בריא?

אי לכך המסקנה המתבקשת היא כי אם אנו רוצים לטפח את השיער ראשית כל יש לדאוג שהאזור מתחת לקרקפת יהא בריא, הואיל וזהו המקום בו נבנה וצומח השיער. השיער במבנהו הבסיסי מורכב מקרטין.

הקרטין היא קבוצה של חלבונים המרכיבים שכבות עור חיצוניות, ציפורניים ושערות. על מנת לשמור על השיער ולטפחו כדאי מאד להקפיד על תזונה מאוזנת בחלבונים.

האם תזונה מספיקה?

יחד זאת ועם כל הכבוד לאכילה מסודרת של חלבונים, כיצד ניתן להבטיח שהפרוטאין אכן יגיע לשורשי השיער? אפשרות אחת היא לבצע גירוי של צמיחת שרירים על ידי התעמלות ובאופן זה להזרים דם המכיל פרוטאין לחלקי הגוף, כולל השיער.

ניתן לעשות זאת גם באמצעות עיסויה של הקרקפת בזמן השימוש במרכך שיער ובדרך זו לבצע הזנה של שורשי השיער. חשוב להקפיד שלא להשתמש בציפורניים, אלא בכריות האצבעות כאשר עושים זאת. 

שיער פגום - מה ביכולתנו לעשות?

הואיל והסכמנו כי שערות ראשנו הן חומר מת, כיצד ניתן לבצע תיקון נזקים הנובעים מהחלקת שיער, צבע או כל פעולה אחרת? ראשית יש להבין שכל פתרון כזה או אחר בו ננקוט יהיה פיתרון זמני.

קחו לדוגמא את השמפו: ישנה תפיסה רווחת על פיה השמפו לבדו יכול להיות אחראי לבריאותו הכוללת של השיער. סברה זו איננה מדויקת משום ששמפו מסוגל אך ורק לפעולה אחת והיא: ניקוי השיער משומן עודף, זיהום סביבתי כזה או אחר וזיעה.

חשוב לזכור כי ככל שהשיער יהיה ארוך יותר כך קטנה הסבירות כי רובו ככולו יזכה לטיפול הולם בכל חפיפה וחפיפה. אי לכך עליכם להעניק את הטיפול המסור ביותר לשערות הקרובות ביותר אל הקרקפת.

ואם בשמפו עסקינן, הבה נדבר על המרכך, הלא הוא הקונדישנר. מרבית האוכלוסייה סבורה כי שימוש תכוף ויום יומי במרכך שיער הוא הפיתרון לבעיות כדוגמת שיער שטוח או דליל. לא כך הדבר.

השימוש במרכך שיער עבור שיער שטוח דינו כשימוש במרכך עבור שיער עבה. בניגוד למה שהסברנו על השמפו, את הקונדישנר יש למרוח על קצוות השיער הרחוקים מהקרקפת.

כמו כן, אין צורך להשתמש מדי יום במרכך שכן אז ישנה סכנה לגרום דווקא לתוצאה הפוכה. אם מורחים את המרכך באופן נכון ונותנים לו להיספג בשיער כעשר דקות כל פעם הרי שאז מספיק להשתמש בו רק פעם בשבוע.  

כאן באתר תוכלו למצוא את כל המידע הכי חשוב אודות שיער ראשכם: היכרות עם סוגי שיער שונים ועם סוג השיער שלכם, מחלות שיער וקרקפת כגון סבוריאה בקרקפת, שיער לבן בגיל צעיר, נשירת שיער ועוד.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מהי סבוריאה בקרקפת? - כאן תוכלו לקרוא הסבר פשוט וקולח אודות סבוריאה - מהי סבוריאה בקרקפת, מדוע היא נגרמת ואיך לעצור אותה.
על ארבעת סוגי השיער הנפוצים - חשוב להכיר את סוג השיער שלכם על מנת שתוכלו להתאים לו את הטיפוח האופטימלי. כל המידע.
פסוריאזיס ונשירת שיער - האתר המקיף אודות נשירת שיער - פסוריאזיס בקרקפת ובשאר הגוף - אודות המחלה והטיפול בה.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור