x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

החלקת שיער: הסוגים השונים

תאריך: 09/06/2011 11:10

שיער גולש, מבריק, ונוח לעיצוב, הוא משאת נפשן של נשים רבות. אך השיער הישראלי, בדרך כלל, מאופיין דווקא כשיער עבה, מתולתל הדורש תחזוק מתמיד.

עקב זאת, נשים רבות פונות לאופציית ההחלקה. בעבר, ההחלטה להחליק הייתה כורכת בחובה גם וויתור על שיער בריא - השיער המתקבל היה חלק יותר, אבל גם מבריק וגמיש פחות.

כיום, נפלאות המדע פתחו בפנינו מגוון רחב של החלקות שונות המאפשרות להשאיר מאחור את ההתעסקות, המתסכלת לעיתים, עם תלתלים, אך לשמור על מראה שיער בריא.

איך לבחור החלקת שיער מתאימה

החלקת שיער היא שינוי מרחיק לכת, על כן קודם כל, הגדירי לעצמך במדויק את האפקט אותו את רוצה להשיג - האם את מעוניינת בשיער חלק לגמרי, ללא נפח? לא לכולן מחמיא מראה מעין זה.

החלקת שיער: בעד ונגד - המאמר המלא.

עוד שיקול הוא מצבו של השיער - החלקה לא מקצועית עלולה לגרום לשיער לנזק בלתי הפיך - כמו יובש קיצוני או נשירת שיער. על כן חשוב להתייעץ עם מעצב מקצועי שיוכל להתאים לך החלקה שלא תפגע בשיערך.

למידע נוסף: נשירת שיער אצל נשים.

החלקה כימית

ההחלקה הכימית היא ההחלקה הוותיקה ביותר בשוק. בעבר, הייתה אמנם מבצעת את הפעולה ביעילות אך גם מייבשת אותו באופן ניכר.

כיום נפוצות שיטות כימיות שונות המחליקות את השיער בדרגות שונות, תוך פגיעה מינימאלית בלבד. יתרונה העיקרי של החלקה זו הוא קודם כל המחיר - תמורת כמה מאות שקלים, תתקבל התוצאה הרצויה.

אולם, החלקה מעין זו מתאימה לשיער טבעי ובריא בלבד. אם שיערך עבר תהליכים כימים קודמים או אם הנו פגוע ויבש במיוחד, תהליך זה יעמיס על השיער יתר על המידה.

החלקה יפנית

ההחלקה ששינתה את פני עולם עיצוב השיער מגיעה, כעולה משמה, מארץ פריחת הדובדבן. ההחלקה היפנית מעניקה שיער חלק לגמרי, המדמה פן - גם למתולתלות במיוחד. לקריאה בהרחבה על ההחלקה היפנית...

תהליך ההחלקה הוא ארוך ומייגע מעט וכרוך בישיבה בת חמש שעות במספרה, אולם לאחר השלמתו - לא תצטרכי עוד להתעסק עם השיער, פרט לחידוש השורשים כל מספר חודשים. השיער שמתקבל הוא רק וגמיש, ובעל מראה בריא, ושימוש בשמפו עדין ישמור עליו ככזה. 

החיסרון העיקרי של שיטה זו נעוץ בתג המחיר הגבוה במיוחד. חיסרון נוסף טמון בעובדה כי משום שמתקבל שיער חלק לחלוטין, נשים עם שיער מתולתל מאוד יצטרכו לחדש את ההחלקה תוך פרק זמן קצר - על כן, לנשים מקורזלות מדובר בהוצאה כספית קבועה ולא מבוטלת. החלקה זו גם איננה מתאימה לשיער צבוע או פגום, אלא רק לשיער בריא. איזה סוג שיער יש לך? בואי לבדוק.

החלקת קרטין

החלקת קרטין, הידועה גם כהחלקה ברזילאית, היא הטרנד האחרון והלוהט ביותר בתחום החלקות השיער. בהחלקה זו טמונה בשורה של ממש - היא מתאימה לשיער פגום או שיער שעבר תהליכים כימיים כמו צביעה או החלקות קודמות. למעשה, ככל שהשיער פגום יותר, כך אפקט ההחלקה מורגש יותר.

ההחלקה מתבססת על קרטין שנצמד לחלקי השערה הפגועים, עוטף אותה ומעניק מראה חלק, בוהק ומבריק במיוחד. בהחלקה זו נעשה שימוש גם כדי לשקם שיער בעל מראה עייף ולא בריא.

יתרון נוסף של החלקת שיער זו הוא כי היא יורדת מן השיער באופן שווה לכל אורכו. בשל כך זו אופציה מתאימה יותר למי שרוצה לעשות שינוי, אך לא להיפרד מהתלתלים לעד.

תוך מספר חודשים (כשלושה עד שישה), השיער חוזר למצבו הקודם, וניתן לחזור על ההחלקה, או לחזור לתלתלים.

לקריאה נוספת: טיפוח השיער, השפעת ויטמינים ומינרלים על השיער, שיער לבן

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
הכל על החלקה יפנית - האתר המקיף אודות נשירת שיער. קיראו על החלקה יפנית וגלו כי אנו חבים תודה לאישה אחת מיפן.
החלקה ברזילאית - שיער כמו בפרסומות? - בשנים האחרונות הפכה ההחלקה הברזילאית לשיטת החלקה פופולארית בקרב נשים רבות המבקשות לשקם את שיערן.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור