x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

הכל על החלקה יפנית

תאריך: 07/06/2011 13:26

מקור השיטה ויבואה לישראל

משהו טוב קרה בשנות ה-90, כשבשורות מרעננות הגיעו מיפן, והבטיחו שמירה והגנה על השיער יחד עם מטמורפוזה דרסטית: יישור תמידי. ההחלקה היפנית לבלבה כפריחת הדובדבן, הוכרה רשמית כפטנט ב-1995, ויובאה רשמית לישראל 6 שנים מאוחר יותר, ב-2001.

האישה מאחורי השיטה היא יוקו ימשיטה (Yuko Yamashita), מומחית יופי יפנית שפתחה את הסלון המקצועי הראשון להחלקת שיער לצמיתות ב-1996. יוקו אימנה בעצמה מעצבי שיער רבים בשיטה, והיא הועברה ברחבי העולם וצברה פופולריות אדירה מאז, גם ברקע התחרות עם שיטות מקבילות, כמו החלקה ברזילאית והחלקות ביתיות.

החלקת השיער היפנית לשיטת יוקו, מנסה להתמודד עם חסרונות השיטות הקודמות: כיצד ליישר את השיער בדרך ה"הלם" מבלי לגרום לנזק בלתי הפיך ולאבדן שיער משמעותי, כפי שהיה בשנים קודם לכן (בל נזכיר אפילו את שיטת הגיהוץ הביתית).

ומה עם תוספות שיער  - הן בסדר? בואו לקרוא!

הפטנט החדש של ההחלקה היפנית הוא שילוב מפתיע בין שיפור טיב השערה לבין חיצוניותה, כלומר: שתי ציפורים במכה. בישראל קרויה השיטה המפורסמת "יוקו סיסטם" והיא מאושרת על-ידי משרד הבריאות. אחד מחידושי השיטה הוא שימוש ברכיבי זהב טהור המבריא את השיער בתהליך ולמעשה משקם אותו.

שיטת ההחלקה היפנית גורסת, כי לא רק שאשה שבוחרת לעבור את השינוי לא צריכה לפחד מאבדן שיער, אלא יותר מכך – מי שסובלת מנשירת שיער אפילו מומלץ שתשקול את התהליך, שכן הוא מיטיב עם חיי השערה ואיכותה.

אז החלקנו - איך?

בניגוד לשיטות הישנות, שאמנם יצרו מראה חלק ואחיד אך הרסו את השיער עם כמות הכימיקלים, השיטה המודרנית של החלקת שיער משתמשת כאמור בשתי פעולות: החלקה ושיקום.

הטיפול נחשב אגרסיבי מאוד, שכן המבנה של השערה משתנה בחלקו הפנימי, על-ידי חומרים כימיים חזקים מספיק לחדור את החלק החיצוני. גם לשם קיבוע השינוי משתמשים בחומרים כימיים נוספים. אז נכון, עדיין נשארנו עם הכימיה, אבל הפעם גם מינרלים וויטמינים נכנסים לתמונה - בכמות שנמדדת לפי סוג השיער. נגזר מכך כי יש התאמה אישית ואופטימלית לכל לקוחה וסגנון שערה.

כך מעצב השיער דואג באופן ישיר, שכמות החומרים המזינים תתאם את האורך והרגישות של הלקוחה על מנת למנוע מצב של פגיעה בשערה ושל נשירת שיער בעתיד.

השלבים כולם, הכוללים מריחת חומרי הגנה, החדרת החומרים הכימיים, החימום וההגנה הסופית, יכולים להמשך שעות ארוכות, בהתאם לסוג השיער - ארוך יותר, סמיך ומלא יותר יגזול יותר זמן, עד 6-7 שעות אפילו. סוגי שיער אחרים, להנאתם בעליהם, יכולים לצאת ישרים למהדרין אחרי שעתיים עד 4-5 שעות.

אבל כאן הסיפור לא נגמר - אם רצונך בשיער חלק "לנצח", עליך לבקר במספרה לתיקון שורשים אחת לכמה חודשים, תלוי בשערך - בין ביקור כל שלושה חודשים ועד לביקור אחת לשנה בלבד.

התחלקתם על המחיר?

ישנן מספרות שמציעות החלקה יפנית בפוני בלבד, או לפי דרישות הלקוחה, והטיפול עולה 200 שקלים ומעלה. כשההחלקה היא לכל הראש, המחיר מתחיל ב-1600 שקלים, עבור ב-2000 (המחיר הממוצע) ועד אלפי שקלים רבים.

ספרים אדיבים מגדילים לעשות ופותחים במבצעים של כ-1000 שקלים להחלקה יפנית מלאה. יש לשקול את הטיפולים החוזרים בשורשים - שאינם כלולים במחיר כמובן.

סיכונים: נשירה ופגיעה בקרקפת

גם ממציאת השיטה מסתייגת ומכריזה שההחלקה לא מתאימה לשיער שעבר חמצון - שאחוזו מ-9% ומעלה, והבהרה של כמחצית השיער.

ישנן החלקות כמו "החלקה קליאופטרה" שגורמות נזק והלם לשיער ולכן נמנע ממנו לעבור טיפולי החלקה נוספים. כמו כן, על בעלות שיער פגום בדרגות חומרה שונות להתייעץ עם מומחים לשיער לפני ביצוע החלטה סופית.

מי ששערה עבר טראומות מרובות נמצא ברגישות גבוהה יחסית, ולכן הלקוחה יכולה לסבול מנשירת שיער בלתי רצויה לאחר הטיפול. כמו כן יש לשים לב לעונה: שמש הקיץ הישראלית פוגמת בשערה, לכן כדאי לבצע החלקה במזג אוויר חורפי שבו הראש לא חשוף לפגעי האקלים.

מומחי עור טורחים להזכיר ולהזהיר - למרות שטכניקות ההחלקה השתפרו משמעותית עם השנים, החומרים הכימיים עדיין פוגעים בשערה, שנותרת ניזוקה משמעותית. קיראו אודות טיפוח השיער.

כמו כן יכולים החומרים לפגוע בקרקפת עצמה מעצם המגע עמה, וכך לפגוע בצמיחת שיער החדש.

לקריאה: נשירת שיער אצל נשים

אלטרנטיבה להחלקת שער יפנית כימית היא השיטה הטובה והישנה - בבית. אולם, הצרה באלה היא אמנם לא הכימיה, אבל עדיין החלשת השער בגלל הטמפרטורה הגבוהה שבאה במגע ישיר. החלשה זו יכולה להביא ברבות הימים לאבדן שער ומוטב להשתמש במכשירים בצורה מתונה. מחיריהם נעים בסביבות ה-400 שקלים וניתן להשיגם בחנויות החשמל וברשתות היופי.

שווה לקרוא:

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
כל מה שרציתם לדעת על טיפוח השיער - ...כאן תוכלו לקרוא מידע מקיף על טיפוח השיער: קונדישינר – בריא או לא בריא? שמפו – מנקה או מזהם? ועוד
החלקת שיער - בעד ונגד - האתר המקיף אודות נשירת שיער - החלקת שיער: בעד ונגד - כדי שתדעו הכל על השיער שלכם!
החלקת שיער: הסוגים השונים - האתר המקיף אודות נשירת שיער - סקירה עדכנית על סוגי ההחלקות השונים.
מהי סבוריאה בקרקפת? - כאן תוכלו לקרוא הסבר פשוט וקולח אודות סבוריאה - מהי סבוריאה בקרקפת, מדוע היא נגרמת ואיך לעצור אותה.
החלקה ברזילאית - שיער כמו בפרסומות? - בשנים האחרונות הפכה ההחלקה הברזילאית לשיטת החלקה פופולארית בקרב נשים רבות המבקשות לשקם את שיערן.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור